Do startu biegu

Szukaj

Kenijczycy najszybsi w Garwolinie. Polak trzeci na mecie
czwartek, 06 lipca 2017 11:44

Abet Kibet Rop (Benedek Team) wygrał VIII edycję biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 55 sekund. Najlepszą kobietą została Ukrainka Wira Ocharuk (Luchesk). Ubiegłoroczny sukces powtórzył Robert Głowala. Zawodnik Wilgi Garwolin po raz drugi zajął trzecie miejsce.

Bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” odbył się 18 czerwca. Warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Wysoka temperatura nie była wymarzona dla zawodników. Od początku ton rywalizacji nadawali Kenijczycy. Tempa trzem Afrykańczykom dotrzymywał jedynie Robert Głowala z Garwolina. Przed czwartym kilometrem zawodnik Wilgi Garwolin wyprzedził Mosesa Kipruto Kibire i wskoczył na trzecie miejsce.

Bieg wygrał Abet Kibet Rop, który wpadł na metę po 30 minutach i 55 sekundach. 20 sekund później na finiszu zameldował się jego kolega z Benedek Team – Silas Kiprono Too. – Dzisiaj pogoda nie sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów, ale mimo wszystko jestem zadowolony z wyniku – przyznał zwycięzca biegu, który w Garwolinie wystartował po raz pierwszy.

Drugie w historii podium dla mieszkańca powiatu garwolińskiego

Jako trzeci dystans 10 km pokonał Robert Głowala (32:02). Zawodnik GKS powtórzył ubiegłoroczny sukces i przedzielił na mecie trójkę Kenijczyków. – W połowie pierwszego kilometra Kenijczycy wyrwali do przodu. Później powoli ich doganiałem. Podjąłem walkę, żeby doskoczyć do dwóch liderów, ale pod koniec trochę mnie ścięło – przyznał najlepszy zawodnik z powiatu garwolińskiego.

Najlepszą kobietą biegu była 8. na mecie Wira Ocharuk (35:16) z Ukrainy. Najszybszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została ponownie Emilia Mazek z Wilgi Garwolin (40:36). – Czas miałabym trochę lepszy. Dzisiaj panowały ciężkie warunki i trzeba się cieszyć z tego wyniku. Po cichu liczyłam na miejsce w czołowej szóstce, ale dziewczyny były poza zasięgiem – powiedziała podopieczna Stanisława Buszty, 8. w klasyfikacji kobiet.

Na trasie ponad 770 osób

Na mecie biegu na 358. miejscu z czasem 01:02:33 znalazł się także uczestnik wszystkich edycji, burmistrz Garwolina, Tadeusz Mikulski. – To wyjątkowy bieg z hasłem przeciwko przemocy. Cieszy mnie to, że w Garwolinie coraz więcej osób biega – zaznaczał włodarz.

W gronie 404 osób, które ukończyły bieg był dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. – Ciężko było w drugiej części trasy. Trzeba trenować – powiedział debiutujący na dystansie 10 km Jarosław Kargol.

Dystans 2 km biegu rodzinnego pokonało 367 osób. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Mateusz Kondej z Wilgi Garwolin (04:57) przed klubowym kolegą Bartoszem Przybyszem (05:00) i Łukaszem Staniakiem z Grupy Biegaczy Skórzec Biega. Podium w kategorii kobiet zajęły zawodniczki Wilgi Garwolin – Natalia Przybysz (06:08), Agata Szaniawska (06:11), Karolina Latuszek (06:32).

Klasyfikację rodzinną wygrali, podobnie jak przed rokiem Grzegorz i Szymon Poszytkowie z miejscowości Dudka.

AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie to część prowadzonej obecnie w ponad 50 krajach na świecie Kampanii AVON Kontra Przemoc. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy. Jak co roku, zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, zostanie przekazany na rzecz kampanii AVON Kontra Przemoc. W Polsce inicjatywa ta wspiera już od wielu Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.