Do startu biegu

Szukaj

IX edycja biegu! Dziękujemy, że byliście z nami!
piątek, 22 czerwca 2018 11:00

17 czerwca 2018 roku w Garwolinie ponad 800 zawodników wzięło udział w 9. edycji biegu „AVON Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie” organizowanego przez AVON Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Wśród aktywnych uczestników znalazły się także gwiazdy – Agnieszka Kaczorowska oraz Beata Sadowska, które zdecydowały się wspólnie z AVON i pozostałymi biegaczami wesprzeć ofiary przemocy domowej.

Już po raz 9. mieszkańcy Garwolina i innych miast mieli możliwość pobiec w ramach niezwykłego wydarzenia, jakim jest coroczny bieg „AVON Kontra Przemoc”, którego celem jest łączyć ludzi we wspólnej walce przeciwko przemocy. Niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej – każdy może pokazać swoje wsparcie i przy okazji spędzić czas z najbliższymi. W tegorocznej edycji do inicjatywy przyłączyły się także gwiazdy: dziennikarka i prezenterka telewizyjna Beata Sadowska, która wystartowała w biegu głównym na dystansie 10 km, oraz aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska, która uczestniczyła w Biegu Rodzinnym na dystansie 2 km.

- AVON to firma stworzona dla kobiet, która utożsamiania się nie tylko z dbaniem o urodę, ale także z działaniami na rzecz zdrowia, bezpieczeństwa i rozwoju. To wartości, które są mi bliskie, dlatego z pełnym przekonaniem zdecydowałam się wziąć udział w akcji AVON Kontra Przemoc - mówi aktorka Agnieszka Kaczorowska, która na biegu pojawiła się wraz ze swoim życiowym partnerem, tancerzem Maciejem Pelą.

Udział w biegu „AVON Kontra Przemoc” to wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej, który rozbrzmiewa w ramach prowadzonej przez AVON kampanii edukacyjno-informacyjnej mającej miejsce w 50 krajach na całym świecie – od 2008 roku również w Polsce. Każdej edycji wydarzenia przyświeca charytatywny cel – dochód z opłat za opaski startowe został przekazany na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, którego przedstawiciele podczas wydarzenia, udzielali merytorycznego wsparcia w sprawach dotyczących przemocy.

- Warto podejmować takie działania, by jak najwięcej osób dowiedziało się, jak dużym problemem w Polsce jest przemoc domowa. Trzeba jej powiedzieć głośne i stanowcze NIE. Ofiary przemocy domowej bardzo często ukrywają przed otoczeniem swój problem, dlatego pomoc z zewnątrz bywa kluczowa. Cieszę się, że tak wiele osób przyszło dziś wesprzeć tę akcję i pokazać, że nie są obojętne. Działania firmy AVON wspierają telefoniczną poradnię Niebieskiej Linii, dzięki której codziennie z pomocy psychologów i prawników korzysta bardzo wiele poszkodowanych osób - tłumaczy dziennikarka Beata Sadowska.

Bieganie to sport dla każdego. Wystarczą dres, dobre buty i pozytywna energia. W przypadku tego wydarzenia, wyniki nie były ważne – liczyły się dobre chęci i wspomnienia. Na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal i masaż. Chętni mogli też rozsmakować się w pysznych pierogach i spędzić czas z całą rodziną na towarzyszącym wydarzeniu pikniku, gdzie na najmłodszych czekały balony, wata cukrowa i wiele inne atrakcji.

- Widok zadowolonych osób, które właśnie ukończyły swój bieg, jest czymś fantastycznym. To tak zwany syndrom określany czasem jako „euforia biegacza”. Po biegu łatwiej jest spojrzeć na życie przez różowe okulary i z uśmiechem ruszyć do codziennych obowiązków - mówi Michał Kopik, dyrektor biegu.

- Ogromnie się cieszę, że mogliśmy współuczestniczyć w organizacji biegu AVON Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie. To kampania, która stawia sobie za cel propagowanie wiedzy oraz podejmowanie konkretnych działań, które pomogą przerwać krąg milczenia i przyczynią się do zmiany postaw społecznych wobec problemu przemocy domowej. Cieszy mnie również to, że na linii startu stawiło się tylu zawodników, którzy chcieli wesprzeć Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia - mówi Christof Vollstedt, dyrektor fabryki Avon Operations Polska.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim zawodnikom, którzy okazali wsparcie dla idei kampanii. Bieg „AVON Kontra Przemoc” to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim ludzie, którzy mierzą się ze swoimi słabościami, żeby pomagać innym. Natomiast już w przyszłym roku odbędzie się okrągła, dziesiąta edycja biegu, na którą gorąco zapraszamy.

SPRAWDŹ WYNIKI

OBEJRZYJ GALERIE ZDJĘĆ