Do startu biegu

Szukaj

Biegliście z nami? To był strzał w 10!
poniedziałek, 17 czerwca 2019 11:34

Wczoraj  w Garwolinie odbyła się X jubileuszowa edycja dobroczynnego biegu „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz lokalną fabrykę AVON Operations Polska. Ponad 700 zawodników, na czele z aktorką Joanną Jabłczyńską, przebiegło ulicami miasta, aby wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy domowej. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych został przekazany na działania Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Dziękujemy za wspólne 10 lat!

Bieg „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” od 2010 roku odbywa się podczas Dni Garwolina, organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin. Nie jest jednak tylko wydarzeniem lokalnym, lecz przyciąga osoby z całej Polski, a nawet z zagranicy. To zasługa jego szczytnego celu. Od 10 lat jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON Kontra Przemoc, organizowanej w 50 krajach na całym świecie, której misją jest wsparcie osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Środki zebrane dzięki sprzedaży gadżetów dołączonych do pakietów startowych oraz cały dochód ze sprzedaży produktów AVON podczas eventu trafi do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ.

Tej niedzieli zawodnicy mogli nie tylko okazać wsparcie idei biegu, ale też poświęcić się zabawie i spędzić czas z rodziną. Na festynie mieli okazję przede wszystkim odwiedzić liczne stoiska tematyczne, obejrzeć występy na scenie garwolińskiego amfiteatru oraz pochód barwnego korowodu. A dla tych, którzy zostali do końca, Organizatorzy przygotowali coś specjalnego – koncert zespołu Wilki i nocny pokaz laserów.

- Co roku zbieramy liczne pochwały od zawodników, którzy uwielbiają przyjeżdżać do Garwolina ze względu na integrującą atmosferę, która panuje na trasie. Liczę, że z każdym rokiem zawodników biorących udział w biegu „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” będzie coraz więcej. Już teraz cieszę się na następną edycję mówi Michał Kopik, Dyrektor Biegu i Prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

 

- Widok setek zawodników startujących z mostu na rzece Wildze zawsze wywołuje ogromną radość i dumę. Szczególnie, że wśród nich rozpoznaję liczne twarze naszych pracowników, którzy od samego początku aktywnie wspierają bieg i angażują się w kampanię AVON Kontra Przemoc. Tegoroczna edycja była nieco ekstremalna, ponieważ świeciło prażące słońce, a mimo to frekwencja nas nie zawiodła. Każdy chciał na swój sposób pomóc i powiedzieć „nie” przemocy. Dziesiąta edycja, nie ukrywam, była dla nas wyjątkowa i cieszę się, że wszystko się udało mówi Arkadiusz Żotkiewicz, Dyrektor Finansowy fabryki Avon Operations Polska.

W tym biegu wygrywa każdy

Zawodnicy, mimo dojmującego upału, dzielnie stawili czoła głównej trasie biegu na dystansie 10 kilometrów, a ich zmaganiom gorąco dopingowali licznie zgromadzeni widzowie. Mniej zaawansowani biegacze mieli natomiast możliwość pobiec na 2 kilometry w tzw. Biegu Rodzinnym. Tegoroczne zawody łącznie ukończyło 723 zawodników, a każdy z nich został nagrodzony pamiątkowym medalem. Najlepsza wśród kobiet na 10 kilometrów w kategorii Open okazała się Caroline Jebet Korir, która wbiegła na metę z czasem 32:13 , a wśród mężczyzn –  Mykola Iukhymczuk (30:51). Wszystkie wyniki dostępne są na naszej stronie http://bieg.truchtacz.pl/dla-biegaczy/wyniki

Gościem Specjalnym tegorocznego biegu była aktorka Joanna Jabłczyńska, która pobiegła na dystansie 10 kilometrów.

- To było fantastyczne przeżycie! Mimo upału, który utrudniał rywalizację, zawodnicy byli ciągle uśmiechnięci. Muszę też pochwalić Organizatorów, którzy w odpowiedzi na trudne warunki pogodowe, przygotowali liczne kurtyny wodne i poidełka, oraz zadbali o wzmożoną pomoc medyczną. Bieganie przy tylu stopniach niestety jest wycieńczające, ale naprawdę było warto! Chyba wszystkim siły dodawał wspólny cel, bo przecież „AVON Kontra Przemoc” to bieg w naprawdę słusznej sprawie. Zachwyciła mnie też frekwencja kobiet! Wydaje mi się, że nie miałam jeszcze okazji biec w tak licznym kobiecym gronie. Oby częściej! mówi ze śmiechem Joanna Jabłczyńska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w 10. edycji biegu „AVON Kontra Przemoc” i już teraz zapraszamy do Garwolina w przyszłym roku!

Już wkrótce w zakładce "Galerie" znajdziecie zdjęcia z tegorocznej edycji biegu.