Pacemakerzy 2018

W tym roku wszystkim tym, którzy będą chcieli pokonać magiczne bariery 40:00, 45:00, 50:00, 55:00 i 60:00 minut pomocą służyć pacemakerzy, czyli doświadczeni biegacze, którzy z przymocowanymi do koszulek widocznymi balonikami pokonywać będą dystans biegu w równym tempie. Podążanie za nimi gwarantuje najbardziej optymalny wydatek energii pozwalający na osiągnięcie zakładanego czasu. To tyle z suchych faktów.

Ten rok i pacemakerowanie będzie ukłonem dla miejscowych biegaczy, którzy często w cieniu, słońcu, śniegu, deszczu z górki i pod górkę po okolicznych drogach wylewają hektolitry potu. Jest to zupełnie nieprzypadkowa mieszanka szalonych biegaczy.

 


40:00

Marcin Gałązka

Biega odkąd pamięta. W swoim dorobku życiowym posiada więcej zdobytych pucharów za wygrane zawody niż pozostała ekipa pacemakerow startów w biegach na królewskim dystansie. Aktualnie reprezentuje klub Victus Rębków. Jest rekordzistą powiatu w maratonie i mistrzem polski w biegach górskich OSP na dystansie 10km. Uwielbia biegać i każdą swoją wolną chwilę poświęca na treningi. Bieganie stanowi dla niego reset po pracy, od codzienności, od stresów, pozwala zbadać własne ograniczenia, wyzwolić endorfiny, które poprawiają samopoczucie. Masz kłopot z utrzymaniem równego tempa podczas biegu? Planujesz pobiec 40 min? Marcin zaprasza do siebie! Razem dacie radę dobiec do mety w założonym czasie! Niektórzy twierdzą, że jest szybszy od Chucka Norrisa, ale my jesteśmy tego pewni!


 

 

 

45:00

Marcin Szyszka

Twierdzi, że jest biegaczem amatorem, chociaż nie bardzo pasuje do tej definicji. Biega w barwach klubu Truchtacz.pl. Finisher niezliczonej ilości biegów miejskich, jednak zawsze z uśmiechem i radością wspomina ukończenie Biegów Rzeźnika. Zawsze pełen energii i zapału, dusza towarzystwa. Przez 45 minut będzie zasypywać was uwagami i podpowiedziami, a na mecie każdemu z osobna pogratuluje czasu! Chodzą słuchy, że w tym roku zamierza poczynić jakiś ultra maraton powyżej 100 km.

50:00

Robert Makulec

Cichy i skromny człowiek czynu, który w 2016 roku zadebiutował w biegu „AVON Kontra Przemoc”. Na co dzień pracuje w firmie Avon, a po godzinach sprawdza swoje możliwości w bieganiu. W tym roku zadebiutuje tutaj jako pacemaker. Z roku na rok zwiększa dystans i przyspiesza tempo biegu. Za nim dziesiątki biegów i tysiące przebiegniętych kilometrów. W 2016 pokonał swój pierwszy maraton! A w 2018 zamierza złamać już 3h i 15 minut na królewskim dystansie. Teraz poprowadzi Was z dokładnością co do sekundy abyście, to Wy spełnili swoje marzenia! I trochę się tym stresuje.

 


 

55:00

Maria Grabowska, Maria Bednarz

Maria Grabowska albo biega, albo biega, pomagając innym biegaczom. Interwały ćwiczy tylko podczas meczów badmintonowych, a siłę - na rolkach pod górkę. Na co dzień prowadzi projekty w Fundacji Aktywne Trzemeszno i wspomaga Pasję Biegania. W biegu „AVON Kontra Przemoc” poprowadzi zawodników w stylu spokojnym acz radosnym po raz trzeci, razem z córką Marią.

Maria Bednarz - zapracowana studentka psychologii, dla której bieganie to prawdziwa odskocznia, ale również pole badań. Nikt tak jak ona nie zmotywuje Was do walki o uzyskanie najlepszego efektu na zawodach. W biegu „AVON Kontra Przemoc” poprowadzi zawodników razem z mamą Marią. Tylko na AkP team Maria & Maria  poprowadzi Was na 55 minut.

_

_

60:00

Anna Górska, Kinga Kopik

Ania przygodę życia z bieganiem rozpoczęła 7 lat temu. Wtedy nie sądziła, że ten sport wciągnie ją aż tak bardzo. Debiutem była 4. edycja „AVON Kontra Przemoc” w 2013 roku i od tej pory bierze czynny udział w różnego typu imprezach biegowych. W 2015 roku ukończyła swój pierwszy maraton i pomimo tego, że na mecie powiedziała: „nigdy więcej", rok później kolejny raz zmierzyła się z królewskim dystansem i ukończyła go z czasem 3:56:00, czego Wam w przyszłości życzy. W tym roku z pięknym uśmiechem doprowadzi Was do mety w założonym czasie.

Kinga na co dzień pracuje „za biurkiem”. Biega od 2016 z małymi przerwami. Pasją zaraził ją mąż własny i osobisty - Michał. Najdłuższy przebiegnięty dystans to tegoroczny półmaraton w Hajnówce. I twierdzi, że to dopiero początek długich biegów. Podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najbardziej lubi biegać w lesie. Traktuje bieganie jako super zabawę, niekiedy walkę z sobą, ale przede wszystkim jako okazję do spotkania mnóstwa fajnych ludzi. Bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” będzie jej pierwszym w roli  ”zająca”.

 

 

00:00

Dawid Masny

Urodził się w wieku 2 lat w Garwolinie. Przy porodzie dostał 2 klapsy – pierwszy zwyczajowo na chęć do życia, a drugi za to, że zaczął zakładać buty do biegania. Całe życie spędził na nizinie mazowieckiej i zapewne dlatego jego pasją są ultramaratony górskie. Przygodę z bieganiem rozpoczął w 2013 roku. Bardzo szybko zamienił asfalt na górskie szlaki. 1 czerwca ukończył najtrudniejszy ultramaraton górski poniżej 200 km w Polsce, ustanawiając rekord długości biegu Garwolina na 178 km. Nie wiemy, na co go stać w tym biegu – poprowadzi Was na bliżej nieokreślony czas – w ramach zabawy można go przybliżyć od 38:00 do 55:00 minut. Ci z Was, którzy zdecydują się biec z nim muszą, być na mecie bardzo uważni, gotów jest Was przekonać, że to było dopiero pierwsze okrążenie. Niektórzy mówią, że jego ulubionym miejscem w czasoprzestrzeni jest druga noc ultramaratonu na szczytach gór.