Marathon des Alpes-Maritimes 2013-11-10 Francja

Portret użytkownika Aspe

Mieliśmy sobie w tym roku odpuścić zagraniczne starty, aż tu "nagle" jeden z nas zapragnął z hukiem wejść w czwartą dekadę swojego życia i uczcić ten fakt biegając możliwie daleko od własnego domu. Rozważaliśmy maratony we Florencji, Turynie i Nicei. Ostatecznie zwyciężyła Francja i największy z trzech biegów, którego trasa prowadzi nadmorskimi bulwarami z Nicei do Cannes. Jak wygląda Francuska Riviera po sezonie i jak prezentuje się sam bieg, popatrzcie

trasa smiley

http://www.marathon06.com/2013/AN/1-epreuve-parcours.htm

Maraton i noclegi są w bardzo atrakcyjnej cenie, gorzej wygląda sprawa transportu. Samochód właściwie odpada bo mimo iż najtańszy, to do pokonania mielibyśmy ok 2000km w jedną stronę.

07.04.2013 Maraton już opłacony, Mariusz, Grzesiek i ja biegniemy cały dystans maratoński, Monika i Robert pobiegną 2x21km. Fajny pomysł dla ludzi którzy nie czuja się na siłach pokonać 42km. Jeżeli kogoś to interesuje to cena maratonu wyszła ok 225zł. Każdy z uczestników półmaratonu musiał zapłacić 50zł mniej.

Na jednym z forum znalazłem taki oto opis tego maratonu:

Lazurowe Wybrzeże - Côte d"Azur, znane także jako Riwiera Francuska – odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji (region Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe), rozciągający się od miejscowości Cassis na zachodzie (na wschód od Marsylii), aż po granicę włoską. Jest to najważniejszy region turystyczny Francji, który odwiedza około 10 milionów turystów rocznie.
Maraton na Rivierze Francuskiej to jedna z najpiękniejszych tras nadmorskich w Europie. Start ma miejsce na Promenadzie Anglików w Nicei, biegnie wzdłóz wybrzeża przez Saint-Laurent-du-Var, Cagnes-sur-Mer, Villeneuve-Loubet, Antibes Juan-les-Pins, Vallauris Golfe-Juan i Cannes. Meta znajduje się na Boulevard de la Croisette w Cannes.